Sanki Bıraktım Nedir?

Bu kampanya Çorlu Kaymakamlığının sosyal sorumluluk projesidir.    
Bu kampanyadan amaçlananlar;
Özellikle küçükler üzerinde algı oluşturarak sigaraya başlamalarına engel olmak
Toplumsal bir hareketlilik ve birliktelik sağlamak.
Sigara bırakmak isteyenlere destek olmak.
Türkiyeden herkesin katılabileceği bu kampanyada aşağıda hesap numaraları belirtilen bankalara ayda 50 Tl yatırılarak 12 ayda bir kişinin 600 tl biriktirebileceği gösterilerek sigaraya daha çok para verildiğinin bilincinin özellikle küçüklerde oluşturularak sigaraya başlamalarına engel olmak. Özellikle en pahalı sigaranın 10 tl hesabından yılda 3600 10 yılda 36.000 20 yılda 72.000 Tl para verilmekte. Bir kişi çocuğu doğduğundan 20 yaşına gelinceye kadar 72.000 Tl sigaraya verilmesi büyüklere oranla genç ve çocuklarda caydırıcı etki yaratacağı hatta küçüklerin büyükleri sigaradan vazgeçirebileceği düşünülmüştür.3 aylık periyotlarda beyaz eşya, televizyon, küçük ev aletleri gibi hediyeler verilerek motivasyon sağlanacak kampanyada 12 ayın sonun da kampanyaya katılanlar arasından bir kişiye seat ibiza araç verilecektir.

Bu arada yürüyüş, Bisiklet, piknik, sinema etkinlikleri gibi değişik faaliyetler yapılarak toplumsal bir hareketlilik ve birliktelik sağlanacaktır.

Hastanelerimiz poliklinik hizmetleri ile de sigarayı bırakmak isteyenlere destek vereceklerdir.

Okullarda öğrencilerin ailelerine mektup yazmaları sağlanarak ailelerin bu kampanyadan haberdar olmaları sağlanacak öğrencilerin sigaraya başlamamaları içen büyüklerin ise bırakmaları konusunda destek sağlama yönünde çalışmalar yapılacaktır.

Bu kampanyayla ilgili görüş, önerileri ve soruları olanların paylaşımlarını bekliyoruz..